Energiatárolók

De jó lenne a nyári meleget egy dunsztos üvegben megőrizni! Ez az a mondás, ami akár legendásnak is tekinthető. Generációk óta szajkózzák őket, főleg az idősebb családtagok! Tényleg, milyen jó is lenne eltenni a kánikulából valamennyit a téli zimankó idejére. De mi van akkor, ha mindez megoldható?

Íme, dunsztos üveg helyett energiatároló!

Magyarországon az utóbbi években jelentősen nőtt a napsütéses órák száma. A napfény erejét vélhetően mindenki a saját bőrén érzékeli. Konkrétan éget. A közel negyven fokos nyár mostanság nem, hogy nem ritkaság, hanem lassan ez válik természetessé. Még akkor is, ha a kontinentális éghajlathoz szokott lakosságnak azért ez nem a legüdítőbb fejlemény. Az is egyértelműen kirajzolódik, hogy a mezőgazdaságban is elkerülhetetlen a váltás, mert a termények nem bírják a szárazságot. Átalakulófélben van a klíma változásával az egész ökológiai háttér.

Ami, azonban jelen témánk szempontjából fontos, hogy milyen módon őrizhető meg a leginkább hatékony módon a nyáron rendelkezésre álló napenergia? Mert bár télen is süt rendületlenül a nap, de azért magától értetődő módon egyrészt az ereje nem ugyanolyan, mint nyáron, másrészt a napfényes órák száma lényegesen kevesebb, mint a mondjuk májustól szeptemberig terjedő periódusban. A nyarat kár lenne három hónapban lekorlátozni, mert ahogy arra az elmúlt esztendők bizonyítékként szolgálnak már sokkal előbb elkezdődik a felmelegedés, egyúttal sokkal tovább is tart.

A napelem tehát nemcsak a jelenben alkalmas az  energia felhasználására?

napelem energia felhasználása

Az energiatárolók közbenjárásával a napelemek által előállított elektromos áram eltárolható, megőrizhető. Azaz így pláne kiélvezhető az újrahasznosítás minden egyes pillanata. A megújuló energia semmilyen szinten sem veszhet kárba a technológiának hála.

Ez olyan pozitívum, amivel még akkor is érdemes élni, ha nyilván többletköltséggel jár együtt a kialakíttatása. A rezsi mértékének csökkentése eddig is főszerepet játszott, túl a zöld törekvések támogatásán. Ám napjainkban még hangsúlyosabbá vált mindez. A napelemes rendszerek telepíttetése eddig is kifejezetten megtérülő beruházásnak számított. Még akkor is, ha önerőből kellett megoldani a kivitelezést, mert esetleg nem állt a háttérben pályázati forrás. Viszont ilyen feltételekkel meg pláne új szintre emelhető a megtérülés mértéke.

Mennyi időt vesz igénybe mindez?

Cégünk a megbízhatóságon túl, amit a tapasztalatok alapoznak meg, gyorsaság terén sem vall szégyent. A tempó, ha van pályázati határidő azért fontos, ha meg nincs, akkor azért, azaz nem hiányozhat a képletből. Az esetünkben nem is hiányzik. Tehát az egyedi elvárások egyeztetése után következhet is a kivitelezés. Vagyis az időben megfogalmazott célok, tervek elérése, megvalósítása magával hozhatja a nyugodt téli hónapokat, amikor egyetlen percig sem kell azon aggodalmaskodni, hogy honnan lesz elegendő energia. Jól látható tehát, hogy ebben az összefüggésben különösen hamar visszajön mindaz a költség a konyhára, ami kiadás formájában mutatkozott meg legelőször. Az innováció nyomán beköltöző nyugodtság értéke pedig anyagiakkal aligha megfizethető, s ez az, ami kétségtelenül a legtöbbet jelent!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fill out this field
Fill out this field
Adjunk meg egy valós e-mail címet.
You need to agree with the terms to proceed

Menü